e
sv

Power Defragmenter

avatar

indirveindir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Power Defragmenter

Bilgisayarınızdaki diskler üzerinde disk birleştirme işlemini hızlı ve kolayca yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç.

Bilgisayarlarımızda kullandığımız mekanik sabit disklerin, uzun süreler kullanımları sonucunda maalesef disk üzerine yazılı olan bilgiler çok dağınık bir şekilde disk üzerine yerleştirilirler ve bir tek dosyaya ait verilerin diskte bu kadar farklı yerlerde bulunması Windows’un bize cevap verme süresini de oldukça uzatır. Dolayısıyla disk üzerindeki bilgilerin fiziksel olarak derli toplu durması her zaman için bilgisayar performansında dikkate değer iyileştirmeler ortaya koyar.

Windows’un kendi disk birleştiricisi her ne kadar geçmişte kullanıcılar için yeterli olmuşsa da, günümüzün geniş kapasiteli diskleri için bazen yavaş ve hantal kalabiliyor. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için hazırlanan özel programlardan bir tanesi de Power Defragmenter olarak karşımıza çıktı.

Her ne kadar Windows 8 ve devamında çalışmasa da, Windows 7 ve öncesi bilgisayarlarda güvenle kullanabileceğiniz program, diskteki dağılmış dosyaları bir araya getiriyor ve böylece daha hızlı bir veri okuma işlemine izin veriyor.

Herhangi bir kurulum gerektirmemesi nedeniyle bilgisayarınıza indirir indirmez açabileceğiniz program, hemen disk birleştirme işlemlerine başlayabiliyor. Disk birleştirme işlemi komut penceresinde gerçekleştirildiği için, işlem sırasında bir grafik arayüz görmek mümkün değil ve direkt olarak komut ekranından işlemleri takip edebiliyorsunuz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

TeamSpeak Server

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478