e
sv

İşlem Yönetici

avatar

indirveindir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İşlem Yönetici

İşlem Yönetici programını kullanarak bilgisayarınızın arkaplanında çalışan görevleri sonlandırabilir ve hafızayı boşaltabilirsiniz.

İşlem Yönetici programı, bilgisayarlarınızı kullanırken arkaplanda açık olan tüm işlemleri kolayca görmek için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar arasında yer alıyor ve her ne kadar çok fazla detaylı işlem olanağına sahip olmasa da sade yapısıyla dikkat çektiğini söyleyebilirim. Windows’un kendi görev yöneticisine alternatif olarak hazırlanan program, biraz daha basit olan yapısıyla teknik işlemlerden pek anlamayan kullanıcılara daha kolay bir işlem yönetimi olanağı sunuyor.

Programı açtığınızda karşınıza ilk olarak bilgisayarınızda açık olan işlemler çıkacaktır. Dilerseniz bu işlemleri sonlandırmanız ve hem işlemcinizi hem de belleğinizi gereksiz operasyonlardan kurtarmanız sadece seçim yapmanız ve “işlemi sonlandır” butonuna basmanızla gerçekleşiyor. Tabii ki yeni bir işlem başlatmak isteyenler için “yeni işlem” butonu da uygulama içerisinde mevcut.

Uygulama içerisinde sıralanan işlemler hakkındaki detaylar şu şekilde:

Eğer isterseniz işlemlerin güncelleştirme hızını da düzenleyebilir ve daha detaylı bir işlem yönetimi sağlayabilirsiniz. Sol kısımdan geçebileceğiniz RAM bölümü ise anlık olarak bilgisayarınızın hafızasının ne kadarını kullanıldığını görmenize imkan tanıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Find Favorites

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478