e
sv

CRYENGINE

avatar

indirveindir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CRYENGINE

CRYENGINE yüksek kaliteli oyunlar geliştirmek için kullanılan bir oyun geliştirme aracıdır

CRYENGINECrysis 3 ve Ryse: Son of Rome gibi hit oyunlarda kullanılan bir oyun geliştirme aracı.

Piyasadaki en gelişmiş oyun motoru Seçeneklerden biri olan CRYENGINE, bu motor kullanılarak geliştirilmiş oyunlardaki grafik kalitesiyle kendini gösteriyor. Başında Cevat Yerli’nin yer aldığı Crytek firmasının geliştirmiş olduğu bu oyun motoru geliştirme bütün oyun geliştiricilere açılarak aylık ödeme yöntemi ile kullanım bir servis olarak hizmete sunuldu. Oyun geliştiricileri aylık 18 TL gibi bir fiyat ödeyerek CRYENGINE’den faydalanabiliyorlar ve bu motorla oyun geliştirebiliyorlar. Crytek firması bu aylık ödeme yöntemiyle bulma oyunlarında herhangi bir gelir payı da talep etmiyor. Oyun geliştiricilerinin oyunlarını geliştirip ticari olarak piyasaya sunmaları için tek yapmaları gereken aylık ödeme yaparak CRYENGINE motorunu kiralamaları.

CRYENGINE’in oldukça plastik bir oyun modülü bulunmaktadır. CRYENGINE, WYSIWYP adlı bir mantıkla çalışıyor. “Ne görüyorsan onu oynuyorsun” yani “ne görüyorsanız onu oynuyorsunuz” anlamında gelen bu sistem ile oyun geliştiricileri gerçek zamanlı olarak oyunu genişletirken anında geliştirdikleri bölümleri test edebiliyorlar ve oynuyorlar.

CRYENGINE kullanarak çoklu platform oyunları geliştirilebiliyor. WYSIWYP sistemi sayesinde çoklu platform oyunları geliştirilirken hata yapma riski oldukça azalıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Sound Cloud Link Grabber

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478